jak to działa…?

Zamieszczone tu informacje pomogą w zrozumieniu stopnia skomplikowania czynności naprawczych twojego urządzenia.

Dwie, główne kategorie sugerują zakres planowanych prac oraz poziom zaawansowania. Zbiór opisów czynności, zadań, podpowiedzi i zdjęć pomogą w podjęciu decyzji o wykonaniu naprawy samodzielnie (do czego namawiam) lub skierowaniu się w stronę zawodowców.

dla „dociekliwych i majsterkowiczów”, w zakresie:

wymiany akcesoriów wewnętrznych jak: bateria, ekran, porty, kamery… Jeśli twoje urządzenie działa ale zauważasz problem. Jeśli zawiesza się lub przestała działać funkcja (jak WiFi, dotyk lub kamera) – najprawdopodobniej możesz naprawić to samodzielnie. Rozbity ekran, wyeksploatowana bateria, zupełnie rozchwiany port ładowania… To wszystko, co będzie słono kosztowało w serwisie okaże się całkiem prostym zestawem czynności na niedzielne popołudnie. W dodatku w cenie… cóż, własnej pracy i czasem części zamiennej. Czy to wystarczająco motywujące ?

dla „zaawansowanych i zawodowców” w zakresie:

jeśli urządzenie nie działa. Z powodu zalania, upadku lub tysiąca innych powodów. Ustalenia wstępne, diagnoza, czynności naprawcze – Mikroelektronika w pełnym wydaniu. Lutowanie, poszukiwanie, zabezpieczenie. Wszystko w obrębie płyty głównej i podzespołów „elektronicznie podpisanych” Jeśli nie znajdziesz podobnego przypadku, użyj

„Forum.N”
( uruchomienie wkrótce )

– zadawaj pytania i korzystaj z wiedzy „forum” za darmo lub zapytaj autoryzowanego technika (opcja dostępna w planie subskrypcji lub jednorazowej płatności).

Przeczytaj, zaopatrz się w odpowiednie narzędzia zanim zaczniesz. Jeśli nie potrafisz w pełni zobrazować sobie całego cyklu naprawczego (po lekturze instrukcji) skorzystaj z oferowanej pomocy. To ważne, by „nie podążać we mgle”. Może to drogo kosztować właśnie Ciebie, użytkowniku.

Nie każda naprawa jest możliwa do przeprowadzenia w domu. Z powodu bezpieczeństwa, braku doświadczenia lub wymaganego sprzętu. Mam nadzieję, że jest to dla Ciebie zrozumiałe.