mikroskop stereoskopowy, oryginalny Amscope. Model Delta (późniejszy se420) dla elektronika, modelarza lub każdego kto potrzebuje zajrzeć pod skrzydło komarowi. Covid19 raczej tym nie zobaczysz ale i tak dużo potrafi. Katalogowo, opisany jako przemysłowy-inspekcyjny, do kontroli jakości. U mnie służył przez wiele lat, początkowo, do umieszczania modeli samolotów w butelkach (takie hobby). Koniec końców, skończył jako narzędzie codziennej pracy z mikroelektroniką.
Mikroskop służył mi wiele lat. Zaleta, to jakość marki oraz szkła – szklanych soczewek
Co wcale nie jest normą – w przypadku AmScope, każdy mikroskop ma wykonane soczewki z prawdziwego szkła. W odróżnieniu do chińskich produkcji (najczęściej kopii z wszystkiego) z soczewkami polimetakrylowymi PMMA. Czym się to różni? jakością przekazywanego obrazu. Nie wpływa na męczenie oczu, nie mętnieje a dioptrie są laboratoryjnie kontrolowane, dlatego idealnie nadaje się dla osób w okularach. To z pewnością należy podkreślić, pomimo wieku (mojego, +50) i 10 lat codziennej pracy z tym mikroskopem ciągle nie muszę używać okularów.
Kupiony przeze mnie, w Amscope USA w 2011 roku za blisko 500$, jestem jego pierwszym właścicielem i jedynym użytkownikiem (może dlatego jest w tak dobrym stanie). Dane techniczne, dla zainteresowanych zamieszczam na końcu, nie każdego to interesuje. Poza może kilkoma, istotnymi kwestiami:
- powiększenie 20x-40x
- odległość robocza, realna ok 12-14cm (od powierzchni blatu)
- z wbudowanym oświetlaczem
- wyjątkowo zgrabny, o kompaktowej budowie (ktoś nawet powiedział, że taki malutki 🙂 )
Mikroskop posiada ślady użytkowe, lekkie otarcia (niewidoczne, zasłonięte kołnierzami obrotowymi) na rurze statywu z powodu odsuwania w prawo lub lewo na stole, oraz zakrzywienie na kloszu oświetlacza – połączenie „gęsiej szyjki” z oprawą diody oświetlacza. Dioda wymieniona – przepaliła się po ośmiu latach codziennego świecenia. Dodatkowa – na wszelki wypadek, dołączę do zestawu. Pewnie przyda się za kolejne 4-5 lat.
Wykorzystywany codziennie, do pracy z mikroelektroniką (naprawy płyt głównych od Apple), na ustawach standardowych (10×2) co okazało się absolutnie wystarczające. Wymieniłem swój mikroskop z powodu zmiany priorytetów. Zauważyłem potrzebę posiadania trzeciego toru wizji (wideo) w dodatkowym okularze optycznym (tri okularowy, simul-focal). Ten, przestał być używany, odłożony na boczny stół, przykryty futerałem czeka na nowe wyzwania.
Cena, jak zawsze u mnie, do jakieś negocjacji. Zysk nie jest najważniejszy ale za darmo nie oddam 🙂 Oczekuję od zainteresowanych odpowiednich ofert. Zakładam, że w okolice 1000 zł to dobra cena (biorąc pod uwagę dostępność /na nowy czekałem prawie cztery miesiące/, cła i podatki oraz wysokie ceny transportu nowego mikroskopu (transport jak materiały specjalne).
Można wcześniej obejrzeć w Warszawie, zamówić dodatkowe zdjęcia lub dopytywać – proszę w tej sprawie o mail na tojaert@studionapraw.pl . Sugeruję odbiór osobisty ale kurier też wchodzi w grę (tu należy przygotować się na dodatkowe koszty). Posiadam do tego mikroskopu pojemnik transportowy – oczywiście w cenie mikroskopu).
zalety:
Jest to dwuokularowy (niezależnie) mikroskop stereoskopowy z 20- i 40-krotnym powiększeniem na stojaku z wysięgnikiem, zapewniający wyraźne, ostre obrazy. Wyposażony jest w głowicę lornetkową, okulary szerokokątne, światło diodowe o naturalnej temperaturze, odpowiadającej translokacji soczewki. Nachylone pod kątem 45 stopni tubusy i gumowe osłony oczu zapewniają łatwą obserwację. Stojak z wysięgnikiem umożliwia obracanie głowicy mikroskopu wokół dwóch różnych osi (X i Z). Ten mikroskop oferuje wysoką rozdzielczość, szerokie pole widzenia i dużą odległość roboczą (6″ – ponad 15cm). Padające światło oświetla obiekty w celu obserwacji szczegółów powierzchni i drobnych struktur. Ten mikroskop jest idealny do naprawy płytek drukowanych, lutowania i zastosowań dentystycznych. jest idealnym instrumentem dla gemmologów, kolekcjonerów, jubilerów i każdego w branży półprzewodnikowej i/lub elektronicznej.
- Moce powiększenia stereo 20X i 40X
- Wszechstronny stojak na ramie wysięgnika obejmujący duży obszar roboczy
- 6″ ponad 15cm, duża odległość robocza
- Elastyczna lampa LED na gęsiej szyi
- Wysoka rozdzielczość z dużą płaskością i kontrastem (ostre obrazy stereo w SUPER szerokim polu widzenia)
- Dokładne wyrównanie zapewniające długotrwałe oglądanie bez zmęczenia
- Krystalicznie czyste oryginalne obrazy True Color
- Głowica lornetki pochylona pod kątem 45 stopni z okularami szerokokątnymi
- Regulowana odległość między źrenicami (50 mm – 77 mm)
- Pełne optyczne elementy szklane
- Precyzyjne soczewki ze szkła szlifowanego
- Statyw ze staliwa wykończony emalią odporną na plamy
- Wszystkie metalowe elementy mechaniczne
- W zestawie gumowe osłony oczu
- Wyprodukowano zgodnie ze standardem kontroli jakości ISO 9001
- Doskonała pięcioletnia (5) gwarancja producenta – niestety już wygasła
dane techniczne:
- Głowica: lornetka pochylona pod kątem 45 stopni
- Okular: szerokokątny 30,5 mm WF10X i WF20X niezależny dla prawego i lewego oka
- Celownik: 2X
- Korekcja dioptrii: +/-5dp
- Odległość między źrenicami: 50-77mm
- Odległość robocza: 152 mm wg producenta
- Oświetlenie: 1W LED x1
- Zasilanie: 100-240V/55-60Hz
- Stojak na ramie wysięgnika: ramię 30,5 cm (długość całkowita: 43,2cm), słupek o wysokości 34,3 cm, staliwna podstawa 19x12x6 cm
- Akcesoria: nieużywane, gumowe osłony oczu,
- waga ok 9 kg
zapraszam do oglądania i pozdrawiam,