iPhone 11 – demontaż ekranu

Wymiana ekranu w 11-ce nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Podobnie jak w XR, to ekran typu LCD więc raczej będzie tani. Utrudnieniem jest obowiązek systemowego meldowania nowej elektroniki wymienionego ekranu.

Ekran w 11-ce jest technicznie podobny do tego, montowanego w XR. Nie można jednak zamieniać ich wzajemnie. Ważne jednak jest to, że idea pozostaje ta sama, z drobnymi zmianami. Oto kilka wskazówek.

O zasadach bezpieczeństwa przy pracy z prądem i urządzeniami elektronicznymi przeczytasz TU: – (namawiam do zapoznania się z tym wcześniej) oraz wymaganych narzędziach: o narzędziach ręcznych…  a o samej 11-ce – u źródła.

Standardowo, ekran jest zabezpieczony dwiema śrubami z gniazdem wielowpustowym. Konieczny będzie specjalny śrubokręt. Podobnie z uszczelką, jak w każdym modelu po 6-ce. Ma ona pomóc w mocowaniu ekranu ale również pełni rolę uszczelki kurzowej i wilgociowej. Każdorazowe otworzenie urządzenia wymaga wymiany świeżej uszczelki – jest z natury jednorazowa. O kosztach już było… kilka złotych za sztukę.

Nagrzej krawędzie ekranu suszarką do włosów, z najwyższą temperatura. Nie musi być gorąco, wystarczy, że jest wyczuwalnie ciepło, kiedy dotykasz dłonią. Z pomocą małej przyssawki i piórka do gitary, ekran pozwala się unieść, nie wyrządzając przy tym najmniejszej szkody. Nie zwalnia to jednak z myślenia. Ekran jest delikatny i należy obchodzić się z nimi odpowiednio. Z powodu umiejscowienia taśm sygnałowych, ekran odchyla się na prawą krawędź.

Poniżej, czerwonym kołem, zaznaczone zostały śruby z gniazdem Y-06, wkręcone w bracket osłony portów prądowych, natomiast pomarańczowym, bracket osłony portów akcesoriów, zasilania ekranu oraz zespołu czujników z głośnikiem rozmów (pełniącego także rolę redundantnego kanału lewego, stereo). Czerwony prostokąt, to konektor baterii. Ten należy odłączyć zaraz po jego odsłonięciu. Użyj do tego plastikowego spugera lub innego, niemetalowego narzędzia.

Właściwie to już wszystko. Dodam na koniec, że warto zdjąć starą uszczelkę ekranu a nową mieć pod ręką na okoliczność montażu ekranu.

– pozdrawiam, bert.harmidomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *