Protoplasta nowoczesnego telefonu ale bez późniejszych „pożytecznych banałów” (dodam jednak „niezbędnych i oczekiwanych”). Brak uszczelki ekranu pozwoli na szybki demontaż. Jest też utrudnienie – śrubki wewnątrz! Zacznijmy – iPhone 6 jak zdemontować ekran.
By cokolwiek wykonać serwisowo (wewnątrz) należy zacząć od zdjęcia ekranu. iPhone 6 jak zdemontować ekran.
Śrubokrętem z wielopustem odkręć zabezpieczenie ekranu. Dwie śruby po obu stronach portu ładowania bez trudu pozwolą się wykręcić. Jeśli jest tam sporo brudu, piasku – dociśnij mocniej śrubokręt by nie zniszczyć śruby. Wyjmij obie śruby i umieść w bezpiecznym miejscu (niewielkie pudełko z naklejoną taśmą dwustronną będzie idealne). Przyklej przyssawkę do ekranu, w okolicy guzika Home i lekko podnieś na przeciwległą krawędź.
To nie przypadek, że wspominam o pudełku na śruby – wewnątrz niemal każda śruba ma inną długość i rozmiar. Różnice w skali mikro nie pozwolą ich rozróżnić na pierwszy rzut oka osobie o niewielkim doświadczeniu więc odkładaj śruby w taki sposób, by poźniej wróciły na swoje miejsce. Pomyłka czasem może sporo kosztować.
Zbyt długa śruba przebije delikatny laminat płyty głównej rozrywając ścieżki na kilku poziomach poniżej lub doprowadzi do zwarcia, co często będzie niemożliwe do odnalezienia. Zbyt krótka, nie utrzyma się w luźnym gwincie, wypadnie i także może doprowadzić do zwarcia i unieruchomienia telefonu.
Wykręć śruby zaznaczone czerwonym kołem jako pierwsze. Odłuż na bok przymocowany nimi metalowy braket. Pod nim są dwa konektory: mniejszy (po lewej) to bateria, większy (po prawej) to port ładowania z obsługą dolnych akcesoriów. Odepnij port baterii (także zaznaczony kolorem czerwonym), lekko podważając konektor do góry. Używaj do tego tylko plastikowego narzędzia (spuger), nigdy ostrych, metalowych.
Kolejny krok, to śruby zaznaczone kolorem pomarańczowym. Tu istotnym jest położenie śrub. Jak pisałem wyżej, pomyłka będzie kosztowała unieruchomieniem telefonu. Odłóż śruby w takim miejscu, by nie było wątpliwości w które miejsce powinny wrócić. Jeśli jednak pojawią się wątpliwości, skonsultuj to ze specjalistą lub pomiń kontrowersyjną śrubę. Bezpieczniej będzie bez niej, przynajmniej to czasu pojawienia się pomocy.
Kolorem fioletowym zaznaczone są konektory ekranu: kamera face.time z zespołem czujników, mikrofonem i głośnikiem rozmów, dotyk, wideo oraz guzik Home. Podobnie jak w przypadku baterii, podważ plastikowym narzędziem lekko w górę i konektor uwoli się.
Montaż, analogicznie do demontażu. Pamiętaj jednak o tym, by bateria została podłączona jako ostatnia. Nigdy ale przenigdy nie podłączaj niczego, kiedy podłączone jest źródło prądu.
Podłącz ekran (cztery konektory), podłącz baterię i włącz telefon (z ekranem lekko odłożonym na obudowę ekranu – sprawdź działanie dotyku, jeśli będzie ok, wyłącz telefon, odłącz baterię i dopiero wtedy przykręć braket ekranu. Następnie podłącz baterię, przykręć drugi braket i zamknij bezpiecznie w obudowie, zaczynając od górnej krawędzi. Włącz i sprawdź działanie dotyku, guzika, kamery.