iPhone X demontaż podzespołów housingu (obudowy)

Jest wiele powodów, dla których demontaż podzespołów skutecznie obniży koszty serwisowe twojego urządzenia. Rozbił się ekran… tylna szyba… czy tylko dotychczasowa, pięcioletnia już bateria nie „trzyma” jak na początku… iPhone X demontaż podzespołów – jak skutecznie rozebrać i wymienić elementy w własnym telefonie.

<< — powrót do menu

W iPhone X demontaż podzespołów to proste zadanie. Pamiętaj jednak o precyzji, czystości na stole i dokumentowaniu kolejnych kroków

Najlepiej, foto na każdy etap pracy a śruby, brakety i inne drobne elementy odkładaj w odpowiednim miejscu i porządku montażowym. Ja używam plastikowego pudełka z naklejoną taśmą dwustronną – nigdy nic mi nie „odskoczyła” i nie zgubiło się. Nigdy, nic nie zostało na stole, po zmontowaniu wszystkiego razem.

iPhone X demontaż podzespołów

kliknij zdjęcie prawym przyciskiem i zachowaj wskazany plik… lub zapisz obraz jako (dla win) by otrzymać kopię w rozdzielczości 1920×2560

  • kolor czerwony – braket zabezpieczający z anteną modulującą
  • kolor pomarańczowy – silnik wibracyjny i głośnik główny
  • kolor żółty – bateria
  • kolor zielony – kamera TrueDepth i kamera główna
  • kolor niebieski – płyta główna
  • kolor fioletowy – port ładowania i dolna multi-antena.

Powyższy kod kolorów, to technologia poprawności demontażu. Tak, są wyjątki i nie trzeba sztywno trzymać się tego. Jednak, jeśli będziesz potrzebować wyjąć kamerę główną, nic nie szkodzi na przeszkodzie by zrobić to bez dotykania innych podzespołów. Natomiast, bez wyjęcia baterii i płyty głównej, nie dotrzesz do portu ładowania. Ustalmy więc jakiś porządek a o odstępstwach wspomnę bezpośrednio w temacie.

<< — powrót do menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *