iPhone X jak zdemontować ekran

iPhone X jak zdemontować ekran by dostać się do środka. Procedura jak w każdym przypadku taka sama: odkręć śruby zabezpieczające, śrubokrętem wielowpustowym i użyj suszarki do włosów, tę ustaw na najwyższą temperaturę. Ogrzewaj od strony ekranu, najpierw z przewagą dolnej połowy. Nie spali się, nie uszkodzi. Kiedy wyczujesz, że ekran jest lekko gorący, użyj przyssawki i nylonowej wkładki (miękkie piórko do gitary będzie idealne).

By cokolwiek wykonać serwisowo, należy dostać się do środka. iPhone X jak zdemontować ekran na własnym, kuchennym stole.

<< — powrót do menu

Temperatura powoduje, że uszczelka mięknie i pozwala się oderwać. Należy być ostrożnym i dokładnym. Przejdź z dolnej krawędzi do lewej, potem prawej. Tu, mniej więcej po środku będzie taśma sygnałowa. Nie „wepchnij” się zbyt głęboko. 1-2mm wystarczy. Górną krawędź nagrzej i otwieraj bez narzędzi. Delikatnie rozdzielaj elementy na prawą stronę. Będą tam dwa małe zaczepy. Zobaczysz kolejną taśmę sygnałową, jest dość długa by pozwolić otwierać się na prawo, dość szeroko. To taśma funkcji FaceID i zestawu czujników z głośnikiem rozmów. Jej zniszczenie może drogo kosztować.

Na zdjęciu powyżej, czerwonym kołem oznaczyłem śruby do wykręcenia (śrubokręt typu Y). Kiedy zdejmiesz bracket (srebrna blaszka zabezpieczająca z czarną naklejką) w pierwszej kolejności odłącz baterię. To jedna z najważniejszych zasad w pracy z prącem, nawet takim malutkim – odłącz źródło! Pozostają ci trzy taśmy do uwolnienia, wychodzące z ekranu: zasilanie z obrazem, kontrola dotykowa i przedni zespół czujników z głośnikiem rozmów. Odłącz konektory za pomocą plastikowego spugera. Nigdy nie używaj do tego metalowego śrubokręta, zwłaszcza kiedy robisz to pierwszy raz. Gotowe.

Przy okazji, to dobry moment by zdjąć starą, przegrzaną uszczelkę. Nie przyda się więcej. Nie zapomnij, że przed zamknięciem ekranu będziesz potrzebował nowej (koszt ok 4zł na znanym portalu aukcyjnym lub w dobrym sklepie z częściami)

Niestety, na chwilę obecną nie jestem w stanie zaproponować dobrego sklepu z częściami zamiennymi do telefonów. Czas pokaże ale na teraz pozostaje tylko poszukiwanie w sieci. Jeśli znasz jakiś, napisz w komentarzu.

<< — powrót do menu

pozdrawiam, bert.harmidomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *