XR – wymiana baterii

( iPhone XR – część 1, wprowadzenie ) – przydałaby się nowa bateria? Model XR jest dość odporny na problem szybko zużywającej się baterii. Pomimo upływu czasu (zbliża się trzeci rok w sprzedaży) trzyletni XR przy normalnym użytkowaniu powinien tracić ok 10% swojej sprawności. Oczywiście – są egzemplarze bardziej i mniej wytrwałe ale… trzymajmy się średniej.

Bateria litowo-jonowa, czas rozmowy w trybie normalnym to ok 25 godzin, ciągle odtwarzanie wideo lub internet – ok 15 godzin, muzyki do 65 godzin (lepiej niż mój stary walkman Sony). Funkcja szybkiego ładowania do 50% w 30 minut i ładowanie indukcyjne. APN: 616-004xx (00468)

Deklarowane czasy pracy przy zasilaniu z baterii zależą od sieci komórkowej, położenia, siły sygnału, konfiguracji funkcji, sposobu użytkowania i wielu innych czynników; rzeczywiste wyniki mogą się różnić. Liczba cykli ładowania baterii jest ograniczona – w razie osiągnięcia tej liczby konieczna może być wymiana baterii. Wydajność baterii i liczba cykli ładowania mogą się różnić w zależności od ustawień i sposobu eksploatacji. Testy baterii przeprowadzane są z użyciem konkretnych egzemplarzy iPhone’a. Więcej informacji: apple.com/pl/batteries

Ważna informacja: bateria w iPhone XR jest elektronicznie podpisana. Każda, nieautoryzowana wymiana będzie skutkowała uruchomieniem zabezpieczenia w postaci komunikatu:
„Jeśli widzisz ten komunikat, oznacza to, że nie można zweryfikować baterii w telefonie iPhone i nie są dostępne informacje o jej kondycji. Może się tak stać, jeśli zainstalowano baterię, która nie jest nową, oryginalną baterią”.

Zabezpieczenie (Texas Instruments) baterii modelu XR jest stosowane we wszystkich późniejszym modelach i docelowo będzie obowiązywało we wszystkich podzespołach systemowych jak kamery, programowalne flexy, ekrany itp. Pierwotnie, powodowało zmniejszenie wydajności pracy systemu. Od wersji IOS 14, w skutek perturbacji prawnych w Stanach Zjednoczonych ograniczono wpływ zabezpieczenia wyłącznie do komunikatu.

Koszt wymiany baterii w sieci autoryzowanej wynosi 288-320 zł i jest obarczony obostrzeniami (m.in: brak modyfikacji, dużych uszkodzeń itd). W warsztatach naprawczych 199-250 zł i więcej. Bateria, nawet oryginalna w sieci kosztuje od 45 zł. Doliczając koszt własnej pracy w niedzielne popołudnie, na kuchennym stole – oszczędność: bezcenna. Poziom skomplikowania – 1

Biorąc pod uwagę powyższe, udostępniam instrukcję wymiany baterii w iPhone XR. Proszę o wcześniejsze zapoznanie się z zasadami bezpiecznej pracy z urządzeniami zasilanymi bateryjnie. Zaopatrzenie się w wymagane narzędzia oraz jednorazowe elementy eksploatacyjne zaoszczędzi czas i umożliwi bezproblemową pracę.

pozdrawiam, bert.harmidomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *