iPhone 8 nie działa dźwięk i wibracja

W iPhone 8 nie działa dźwięk i wibracja. Drastycznie spowolniony system, guziki głośności i przełącznik MUTE wydają się być nieczynne. Ktoś wywróżył (pewnie z fusów) że bateria się zestarzała i spowolniła działanie telefonu (czyżby?). Brakuje jeszcze tylko opinii, że „u2” się zepsuło.

Jeśli w iPhone 8 nie działa dźwięk i wibracja, to oznacza stały fragment. Potrzebna cierpliwość i odrobina wiedzy.

W ramach naprawy, wymieniono baterię w jednym z serwisów naprawczych. Nic to jednak nie zmieniło w zachowaniu telefonu. Fakt, bateria była już trochę wyeksploatowana ale czy wymiana była konieczna?

W sicie można przeczytać wiele informacji na temat audio w iPhone 8. Obecnie panuje opinia, rozsiewana przez pseudo-naukowców o wadach fabrycznych (?) i błędach projektowych inżynierów w Apple (?). Znajdują się także zwolennicy uszkodzonych baterii (pewnie trafił się jeden w tym przypadku), przepełnionych pamięci (?) i uszkodzonego guzika Home/Touch.ID ( 🙂 ).

Pacjent, podłączony do portu komunikacyjnego podpowiada, że nie można odczytać urządzenia audio a zdalny pomiar napięć nie wskazuje problemów z zasilaniem. Zagadka wydaje się być rozwiązana. Jedyny scenariusz naprawy, jaki przychodzi mi do głowy, to zdjęcie układu 338S00248 – pozycja u4700 i jego wymiana. Nie zapomnij sprawdzić miernikiem pól lutowniczych. Wymiana ma sens tylko w przypadku kiedy upewnisz się, że usterka nie jest spowodowana problemem w podsystemie. Linie zasilania pierwszego i drugiego rzędu można sobie odpuścić, sprawdzone zostały już na samym początku.

W tym przypadku, wymiana co-procesora 338S00248 w polu u4700 rozwiązała problem braku dźwięków, wibracji i zacinającego się systemu. Należy pamiętać o znajdujących się po drugiej stronie procesora głównego i komunikacyjnego. W przypadku niskoprądowego zwarcia, rzędu 0.300 po takiej naprawie, nie należy mylić tego z przegrzaniem a fizycznym uszkodzeniem ciągłości ścieżek wewnątrz płyty. Głównie z powodu licznych mikro-pęknięć (o wyjątkowo oszczędnym przekroju, nawet jak na Apple) spowodowanych wysoką temperaturą lub zmianą geometrii płyty.

Koszt naprawy, w cenie wykorzystanych podzespołów to całe 6,50 zł. Łącznie z czasem potrzebnym do poskładania całości, należy zarezerwować sobie około jednej godziny pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *