iPhone 8 nie działa WiFi

W iPhone 8 nie działa WiFi. Nie jest to rodzaj problemów, z którymi „walczymy” tutaj wspólnie, gdyby nie to, że ostatnio mocno się powtarza (na swoją niekorzyść). Czy te wszystkie wymiany, o których ostatnio się mówi w naszej przestrzeni serwisowej są konieczne? W mojej opinii, w większości nie.

Usterką charakterystyczną dla modelu 8 jest kruchość warstw. Jeśli w iPhone 8 nie działa WiFi, pierwszym podejrzanym właśnie powinno być to.

Wsparciem dla sztywności konstrukcji całego urządzenia jest szkło obudowy. Jego rozbicie i wykruszanie się może powodować odkształcenia aluminiowej obudowy. Jeśli złożymy to z przeciążeniem i udarem w momencie kolejnego upadku, nic dziwnego, że któryś z gorzej zabezpieczonych padów pęknie lub odpadnie.

Z mojego doświadczenia wynika, że układ WiFi/bluetooth stosowany w formie SIP (cały obwód wieloukładowy, zalany w żywicy i montowany jak jeden IC) jeśli nie świeci w podczerwieni, nie musi oznaczać usterki wymagającej wymiany. W większości wypadków wystarczy poprawić miejsca lutowania kontaktów (może to czasem wymagać linkowania urwanych padów do wnętrza płyty).

W tym przypadku, płyta trafiła do mojej pracowni do potwierdzenia diagnozy z poprzedniego warsztatu naprawczego (…). Zaskoczenie właściciela na wieść o tak dużej różnicy w diagnozie (i cenie naprawy)… bezcenne. Wniosek nasuwają się same. Mniej pośpiechu, brawury i pochylenia się nad każdym przypadkiem z osobna daje gwarancję naprawy niemal każdego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *