iPhone X nie uruchamia się

Telefon iPhone X wyłączył się nocą, po cichu. Rano, nie zadzwonił budzik (to już chyba standard), ekran pozostaje ciemny, nie reaguje na ładowanie… nic.

Pierwszy krok diagnostyczny w przypadku problemów z zasilaniem w iPhone X, to podłączenie się bezpośrednio do płyty, z pominięciem wszystkich akcesoriów

Ekran trzeba zdjąć, wyjąć płytę główną z obudowy – to mocno usprawni pracę. Najczęściej zdarza się, że elementem blokującym okazuje się peryferium, w przypadku upadków i zalań. W przypadkach „z niczego” najczęstszym powodem jest zużyty kondensator podtrzymujący… gdzieś w gąszczu elektroniki jednej z warstw. Sztuka polega na umiejętności znalezienia winowajcy, nie niszcząc niczego innego.

W tym przypadku, podłączenie DCPS ujawnia zwarcie w głównej linii zasilania (PP_VDD_Main) zwarcie ponad 2.0A z tendencją wzrastającą. Jedyną drogą będzie separacja płyty.

Po wyczyszczeniu powierzchni stykowych padów, w górnej części (A – core) nie znalazłem zwarcia, W radiowej (część B), metodą „na zimno” znajduję zwarcie w zasilaniu przetwornicy 5V dla NFC. Wymiana zwartego kondensatora rozwiązała problem. Pozostaje zlutowanie kanapki i poskładanie wszystkiego razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *