iPhone 11 – demontaż czytnika SIM

Czytnik SIM w iPhone 11 nie jest podzespołem wrażliwym. By jednak uległ awarii, potrzebne są inne, wcześniejsze problemy – brak uszczelki po wymianie ekranu lub nieoryginalna szuflada.

Właściwie, tylko woda zagraża czytnikowi SIM – korozja metali, wywołana przez ciecze i potencjał elektryczny skierowany do masy. Najczęstszym problemem, prócz ogólnego zabrudzenia błotem jest korozja zgrzewanych króćców montażowych.

Usterka objawia się dość jasno: problemy z włożeniem i wysunięciem tacy SIM – jako pierwszy i najczęstszy, błędy przy połączeniu głosowym – przerwy w synchronizacji, utraty zasięgu (choć ta, zazwyczaj ma związek z uszkodzeniem elektroniki wewnątrz telefonu). Z pewnością, przyda się umiejętność wyjmowania czytnika SIM podczas wymiany obu, dolnych anten lub portu ładowania, płyty głównej – na okoliczność przypadków różnych czy choćby wymiany szyby, tej z tyłu obudowy.

Wcześniej jednak – o zasadach bezpieczeństwa przy pracy z prądem i urządzeniami elektronicznymi przeczytasz TU: – (namawiam do zapoznania się z tym wcześniej) oraz wymaganych narzędziach: o narzędziach ręcznych…  a o samej 11-ce – u źródła.

Jak zwykle, proces zaczyna się od zdjęcia ekranu. Szczegóły znajdziesz tutaj. Nie zapomnij o przygotowaniu jednorazowej uszczelki – by utrzymać hermetyczne środowisko po skończeniu pracy.

Krok 1: wyjmij tacę z kartą SIM z telefonu – wprowadź „igłę” od otworu, zaznaczonego przerywaną strzałką. Następnie, zaznaczony niebieskim prostokątem trzpień, przesuń za pomocą pęsety w prawo, zgodnie ze wskazaniem niebieskiej strzałki. Odkręć, zaznaczone zielonym kolorem śruby mocujące, odepnij taśmę sygnałową (zaznaczoną na następnym zdjęciu, czerwoną strzałką ).

Krok 2: odkręć śruby mocujące, zaznaczone kolorem pomarańczowym. Pod wcześniej wypiętą taśmą będzie kolejna, mniejsza taśma, którą należy ostrożnie wypiąć – zaznaczona przerywaną, czerwoną strzałką. To taśma sygnałowa czytnika SIM. Żółtym prostokątem zaznaczyłem mały element kontaktowy. To kontakt uziemienia obudowy i ekranu – czasem lubi się gubić.

Krok 3: wyjmij czytnik SIM z obudowy.

– pozdrawiam, bert.harmidomski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *