iphone X kamera przednia i główna

W iphone X kamera główna (tylna) i przednia (TrueDepth) to dwa różne urządzenia. Jak ta tylna jest po prostu drogą, podwójną kamerą do telefonu, tak przednia jest delikatnym i wyjątkowo skomplikowanym zespołem urządzeń. Zniszczenie grozi unieruchomieniem funkcji Face.ID na zawsze (w większości przypadków).

<< — powrót do menu

W iphone X kamera to delikatne urządzenie. Obchodź się z nimi odpowiednio, nie dotykaj palcami soczewek

Wyjęcie kamery właściwie ma związek wyłącznie z jej uszkodzeniem lub konieczności wymiany szkła tyłu obudowy (by zabezpieczyć wrażliwy element podczas kolejnych czynności).

Wyjęcie przedniej kamery (zespołu TrueDepth) niesie z sobą niestety konieczność cześniejszego zapoznania się z temantem demontaż baterii – link.

Wcześniej jednak, demontaż ekranu by dostać się do wnętrza. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa przy pracy z prącem i urządzeniami elektronicznymi   natomiast o wymaganych narzędziach w artykule o narzędziach ręcznych…

Kolorem czerwonym zaznaczam dwie śruby do wykręcenia. Pod nimi jest metalowa ramka spinająca całość i zabezpieczająca przyłącze anteny NCF do uziemienia. Kolorem żółtym, dwa konektory kamer: szerokokątnej i teleobiektywu. Odłącz oba posługując się bezpiecznym narzędziem, najlepiej takim z miekkiego nylonu.

Kolorem pomarańczowym zaznaczam trzy konektory kamery przedniej (TrueDepth). Podobnie jak wcześniej odepnij je bezpiecznym narzędziem (raczej unikaj ostych, matelowych narzędzi) a sam zespół, lekko okrągłym ruchem w dół i prawo wypnij z zajmowanego miejsca. Nie spodziewaj się tu kłopotów.

T wszystko. Mam nadzieję, że nie zostały napotkane żadne problemy. Jeśli jednak, pisz bezpośrednio do mnie lub zostaw komentarz tutaj, z pewnoscią pomogę.

<< — powrót do menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *